Bilgi ve Sorularınız için
(216) 355 70 00

Okul Öncesi Eğitim

Okul Öncesi Eğitim

Türkiye’de birçok ilki gerçekleştiren Akıllı Çocuk Eğitim Programı sayesinde çocuklarımızın küçük yaştan itibaren hafızaları güçlenecek, öğrenirken eğlenecekler, yaşam becerileri gelişecek ve dikkatleri artacaktır.

Akıllı Çocuk Eğitim Programın içerisinde çocukları geliştirecek dört farklı alan vardır.

Hafıza Teknikleri
Türkiye’de ilk defa bu eğitim setiyle anaokullarında uygulanacak olan Hafıza Teknikleri Eğitimi çocukların beyinlerini daha etkin kullanmalarına yönelik, bir kullanım kılavuzudur. Hafıza Teknikleri sayesinde sağ ve sol beynini birlikte kullanmayı öğrenen çocuklar, ilerdeki hayatlarında çok işlerine yarayacak; etkili, çabuk ve kalıcı öğrenmenin temellerini atmış olurlar.

 

Düşünce Haritaları

Düşünce Haritaları; kavramları, renkli bir biçimde dallara ayırarak, görsellerle zenginleştirilmiş bir forma dönüştürmektir. Öğrenmeyi eğlenceli bir hale getiren Düşünce Haritaları üretkenliği arttırır ve çocuklara küçük yaştan itibaren yeni fikirler üretmenin kapılarını açar.

 

Yaşam Becerilerini Geliştirme Etkinlikleri

Bu program çocukların, beyin fonksiyonlarını geliştirerek, yaşamlarının her bölümünde daha pratik düşünmelerini ve karar vermelerini sağlar. Çocukların bakış açılarını geliştirerek, sistemli bir şekilde düşünmelerine ve mevcut bilgilerini doğru kullanabilmelerine destek olur.

Bu etkinliklerle çocuklarda eksik olan yetenek ve becerilerinin tamamlanması, özgüven ve sorumluluk bilincinin oluşturulması, liderlik becerileri gibi birçok gelişim faktörünün kazandırılması amaçlanmaktadır.

Dikkat Güçlendirme Çalışması

Bu etkinlikte çocukların dikkat sürelerinin uzaması, dikkat kalitesinin artırılması, algılarının gelişmesi, konsantrasyonlarının arttırılması amaçlanmıştır.

Zekâ ve dikkat gelişimine yönelik yürütülen eğitim ve etkinliklerin çocukların sosyal, akademik ve ileride iş yaşamındaki başarısında büyük katkılar sağladığı yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için lütfen 0216 355 70 00’ı arayınız.