Bilgi ve Sorularınız için
(216) 355 70 00

Kitaplar

Oğuz Saygın’ın kitapları kendini geliştirmek ve hedeflerine ulaşmak isteyenler için bir fırsattır.

İçinizdeki gerçek potansiyelin farkına varmak, beyni etkin kullanmak, insanlarla daha iyi iletişim kurmak, insanların farklı karakterde olmalarını lehimize çevirmek, NLP dünyasına hızlı ve kolay adım atmak, öğrenmeyi öğrenmek, kısacası değişimi yakalamak ve başarıya ulaşmak için bu kitapların her biri güvenilir bir rehber olacaktır.

 

Oğuz Saygın’ın kitapları, ekranın sol tarafında yayınlama tarihine göre yukarıdan aşağıya doğru listelenmiştir. Buna göre son yayınlanan kitap en alt sıradadır. Detaylı bilgi almak istediğiniz kitabın üzerine tıklayınız.

Sıra Dışı Akıl Oyunları

Türkiye’nin en çok okunan kişisel gelişim yazarlarından Oğuz Saygın, bu eserinde Sıra Dışı Akıl Oyunları ile zihnimizde yer alan kalıplaşmış cevaplara yeni bir bakış açısı getiriyor. Sorular ile baş etmek ve potansiyelinizin farkında olmak için kendinizi, hayallerinizi ve yeteneklerinizi nasıl kullanmanız gerektiğinin bilincine varmanızda yol gösterici bir eser olarak fark yaratmaktadır.

 

Düşünmek öğrenilebilir bir beceridir, kişi ancak bir soru ile karşılaştığı zaman düşünür. Bu sorular ne kadar kaliteli ve hayata dönükse ortaya çıkan düşünme ürünü de o kadar kaliteli olur. Çevrenin insanı içine çeken uyarılarından uzaklaşıp düşünmeye başlayan kişiler kendini, çevresini ve olayları daha iyi algılar. Düşünen insan kendisine sorular sorar, sorduğu sorulara kalitesi oranında cevaplar bulur, anladıklarına anlam katar, kendisi ve diğerleri için güzel sonuçlar üretir.

 

“Amacımız çok zor sorular seçerek sizi uğraştırmak değil, sizinle birlikte düşünce denizinde keyifli bir yolculuğa çıkmaktır.”

 

 

Bir taraftan soruları çözmeye çalışırken diğer taraftan da okuduğunuz hikâyelerdeki sıra dışı çözümler düşünce becerilerinizi geliştirecektir. Düşünce haritaları, öyküler ve uygulamalar ile düşünce becerilerinizi geliştirerek, farkındalığınızı arttıracak ve sizlere yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.

sıra dışı akıl oyunları

Negatif Limanlardan Pozitif Sulara

Her şeyi yapabilirsiniz!

Evet, “Yapabileceğinize inandığınız her şeyi yapabilirsiniz”. Bu mesajı yaşanmış olaylarla vermeye çalıştım sizlere. Çünkü amacım kurallar anlatmak değil, kişilerin pozitif yaşamalarını sağlayabilecek bir rota belirleyebilmelerine yardımcı olmaktı.

Bu nedenle kitabımın, ismiyle bile kişilere olumluyu yansıtmasını ve çağrıştırmasını istedim.

Unutmayın!…

Geminin rotasını kaptan belirler. Hayatınızın rotasını düşünceleriniz. Düşüncelerinizi ise yalnız ve yalnızca siz belirlersiniz.

Negatif limanlardan pozitif sulara

Kişisel Değişim Stratejileri

Bir grafik departmanı şefi, katıldığı seminerden sonra nasıl iki büyük şirket kurucusu oldu?

Günde 3 paket sigara içen, yıllardır kendisiyle barışık olmayan ve kişisel gelişim seminerlerinin gereğine inanmayan bir ajans yöneticisi, her yönüyle nasıl değişti?

Hayatında “günlük” dahi yazmamış olan büyük bir gazetenin İnsan Kaynakları Müdürü, gazetede denemeler yazan, hayatı dolu dolu yaşayan bir insan haline nasıl geldi?

 

Bu ve buna benzer ilginç hikayeleri öğrenmek, değişimi yakalamak ve başarıya ulaşmak istemez misiniz? İşte bu kitap sizin için.

Kişisel Değişim Stratejileri

Renklerle İnsanları Tanıma Kılavuzu

Farklı karakterler olarak hepimizin hayatında mutluluk büyük ölçüde kendimizle ve diğer insanlarla iyi ilişkiler kurabilme yeteneğimize bağlıdır. Arkadaşlar, eşler, siyasiler veya bir firmada çalışanlar arasındaki sürtüşmeler genellikle kişilerin karakterlerinin farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Oğuz Saygın bu eserinde kişileri;

  • Sarı karakterliler,
  • Kırmızı karakterliler,
  • Mavi karakterliler,
  • Yeşil karakterliler

olarak gruplandırıyor. Her bir renkteki karakterlerin temel özelliklerini, renklerin baskın özelliklerini diğer renklerle karışımlarını, üstün yönlerini zayıf taraflarını ve iletişimde dikkat etmesi gereken yönleri tek tek ele alıyor. Bu renkteki karakterlerin birbirleriyle olan iletişimlerinde dikkat edeceği temel noktalara değiniyor. İletişimin etkili olması için her bir renge hayati önerilerde bulunuyor.

İlk yayınlandığında adı “İnsan İlişkilerinde 4×4`lük İletişim” olan bu kitabın adı daha sonra “Renklerle İnsanları Tanıma Kılavuzu” olarak değiştirilmiştir. Eserde de vurgulandığı gibi; farklılıkları lehimize çevirmek bizim elimizdedir.

Renklerle İnsanları Tanıma Kılavuzu

Başarı Rehberi

“Öğrenmek” hayat amaçlarınızı gerçekleştirmek için en önemli aracınız ise, her gün öğrenmek zorundasınız demektir. Bu durumda neden ÖĞRENMEYİ ÖĞRENEREK işinizi kolaylaştırmıyorsunuz?

 

Çok defa ne yapmanız gerektiğini bildiğiniz halde bunu “Niçin” yapmanız ve “Nasıl” yapabileceğiniz konusunda yetersizlikler yaşayabilirsiniz. BAŞARI REHBERİ sizleri, kolay öğrenebilmenin yöntem ve taktikleri ile donatacak ve eyleme geçirecek motivasyonu sağlayacaktır.

 

Kitap bugüne kadar BAŞARI ÜNİVERSİTESİ olarak 5. baskısını yaptı. Yazarların (Adil Maviş – Oğuz Saygın) isteği doğrultusunda içindeki bilgiler güncelleştirilip adı BAŞARI REHBERİ oldu.

 

 

Kitaptan en çok yararlanacakların; üniversite öğrencileri ile üniversiteye hazırlanan lise öğrencilerinin yanı sıra öğrencilerini geliştirmek isteyen öğretmenler ve veliler olduğunu, gelen binlerce mektuptan öğreniyoruz.