Bilgi ve Sorularınız için
(216) 355 70 00

Eğitmenlerimiz

OĞUZ SAYGIN

Kişisel Gelişim ve NLP uzmanı olan Oğuz Saygın, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunudur. Anthony Robbins’in hocası “ilk Master Trainer” Dr. Wyatt Woodsmall’dan eğitim alarak NLP Trainer olmuştur.

INLPTA üyesi ve uluslararası yetkili eğitmenidir. Ayrıca Master Trainer Robert Smith ve Debra Wylde ile çalışmalar yapmıştır. 2008 yılında Düşünce Akademisi’ni kurmuştur.

1996′dan beri çeşitli radyo ve televizyon programlarına katılmış, gazete ve dergilerde makaleleri yayınlanmış, yüzlerce dershane, kurum ve şirkete seminerler verip danışmanlık yapmıştır.

Akdeniz, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, İstanbul, İstanbul Teknik, Maltepe, Marmara, Okan, Uludağ Üniversiteleri yanında yetmişin üzerinde ilde; Almanya, Avusturya, İsviçre, Arnavutluk, Kırgızistan gibi Avrupa ve Orta Asya ülkelerinde eğitimler vermiştir.

Seminerleri ve eğitimleri arasında NLP, Profesyonel Koçluk, Hedef Belirleme ve Sonuç Alma, Etkili Takım Çalışması, Etkin Yöneticilik ve Liderlik, Akıllı Hafıza Teknikleri, Zaman Yönetimi, İşyerinde Yüksek Motivasyon ve NLP İlkeleri ile Satış sayılabilir.

 

Manisa Şehzadeler Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen çocuk üniversiteleri projesinin kurucu danışmanlığını yapmaktadır. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul’ ları kapsayan bu proje 7 okul ve 720 öğrenci ile devam etmektedir.

oğuz saygın

UZM. PSK. EKREM SAYGIN

İstanbul doğumlu olan Ekrem Saygın, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversite öğrenimi sırasında Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezi’nde öğrencilere yönelik Öğrenmeyi Öğrenme Programı dahilinde Hafıza Teknikleri, Hızlı Okuma, Zihinsel Matematik, Düşünce Haritaları gibi konularda eğitimler vermiş, öğrencilerle okul başarısını artırma, verimli ders çalışma, sınav kaygısı, vb. konular üzerine çalışmalar yapmıştır. Sonrasında ise İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans programını tam burslu olarak tamamlayarak uzman psikolog ünvanı almıştır.

Mezun olduktan sonra da alanıyla ilgili çok sayıda eğitim almış olup, öğrencilerle bireysel ve grup çalışmalarına devam etmesinin yanı sıra, yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık ve koçluk çalışmaları yapmıştır. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği üyesidir ve çalışmalarında Bilişsel-Davranışçı Terapi tekniklerini kullanmaktadır.

Çeşitli futbol ve basketbol takımlarında mentor/psikolog olarak görev almış olup, masa tenisinde Türkiye dereceleri olan bir sporcu ve antrenördür.

2008 yılında Oğuz Saygın ile birlikte Düşünce Akademisi’ni kurmuştur.

Saygın & Saygın Eğitim ve Danışmanlık’ın kurucularından olup, kurumda uzman psikolog olarak görev almasının yanı sıra başta NLP, Profesyonel Koçluk, kurumsal eğitimler olmak üzere, çeşitli konularda eğitimci olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

 

İletişim için: ekrem@sayginsaygin.com

sayra sayar

SAYRA SAYAR

İstanbul doğumlu olan Sayra SAYAR, lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde tamamladıktan sonra aynı üniversitede İşletme yüksek lisansını yaptı. Bu dönem içerisinde Sivil Toplum Kuruluşları ve İnsan Kaynaklarında Performans Sistemi üzerine üniversite bünyesinde iki akademik araştırma yayınladı.

Akademik çalışmaları sırasında 9-15 yaş deprem çocuklarının rehabilitasyon organizasyonunda görev aldı.

Eğitimini bitirdikten sonra sınava hazırlanan öğrencilerin, sosyal gelişimlerinin takibi ve envanterlerinin uygulanıp değerlendirilmesinde görev aldı. Yapmış olduğu bu çalışmalardan edindiği bilgiler ışığında 9 kişisel gelişim kitapçığının hazırlanmasına destek verdi.

İnsan Kaynakları ve Toplam Kalite üzerine  yapmış olduğu çalışmalar neticesinde  kurumlara  eğitimler vererek çalışanların iş hayatındaki verimliliklerini  artırmayı başardı.

 

İletişim için: sayra@sayginsaygin.com

sayra sayar

ERHAN TUNÇAY

1961 doğumlu Erhan Tunçay , Saint-Joseph Fransız Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1988-1998 yılları arasında Garanti Bankası Genel Müdürlüğünde Pazarlama, Muhabir İlişkiler ve Kurumsal Krediler Birim Müdürlükleri görevlerinde bulundu.

Garanti Bankası Aktif-Pasif Komitesi Üyeliği yaptı. Garanti Bankası Moskova Temsilciliği görevini yürüttü.

1999-2004 yılları arasında Garanti Sigorta ve Garanti Hayat/Emeklilik şirketlerinin ortak Genel Müdürlüğünü yaptı. Her iki şirketin yeniden yapılanması, organizasyon ve süreçlerin yeniden düzenlenmesi, yeni ürünler ve stratejilerin oluşturulması ve bilgi işlem alt yapısının geliştirilmesi ve Garanti Bankası ile etkin banka sigortacılığı uygulamalarının yerleştirilmesi konularında liderlik yaptı.

Genel Müdürlük yaptığı süre içinde Türkiye Sigorta Şirketleri Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2005-2013 yılları arasında Türkiye Sigorta Şirketleri Birliği nin Genel Sekreterlik görevini yürüttü. Sigorta Sektörünün Hükümet, Bürokrasi ,kamu otoritesi, sektördeki tüm paydaşlar ve yurt dışı ile olan iliişkilerini yönetti. Avrupa Sigorta Birliği’nin İcra Komitesi Üyeliği görevinde bulundu.

Genel Sekreterlik Görevi süresince DASK YK Bşk Yrd, T.Loydu Vakfı YK Bşk Yrd.,Tarım Havuz Kurulu (Tarsim ) YK Üyeliği, Güvence Hesabı YK Bşk Yrd, Sigorta Bilgi Merkezi , Sigortacılık Eğitim Merkezi ,Sigorta Tahkim Kurulu, Türkiye Motorlu Taşıtlar Bürosu ,Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı, Türkiye Kalite Derneği (KALDER ) Yönetim Kurulu Üyelikleri görevlerinde bulundu. Genel Müdür ve Genel Sekreterlik görevleri sırasında konferans, seminer ve bir çok toplantıda konuşmacı ve oturum başkanlıklarında bulundu.

15 yılı üst düzey yönetici ve 25 yıla yakın profesyonel çalışma hayatı süresince etkin yöneticilik, liderlik, satış & pazarlama teknikleri, iletişim , risk analizi , bilanço yönetimi, etkili sunum, performans yönetimi konularında eğitimler aldı. Saygın & Saygın Eğitim Kurumundan Liderlik Ve Yönetici Koçluğu eğitimlerini tamamladı. İş dünyasına çeşitli eğitimler ve seminerler vermekle beraber, Yönetim Danışmanlığı ve Profesyonel Yönetici Koçluğu yapmaktadır.

 

 

Yönetim Danışmanı
Profesyonel Yönetici Koçu

Erhan Tunçay