Bilgi ve Sorularınız için
(216) 355 70 00

Büyükşehir’den Aile İçi İletişim Semineri

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününedeniyle kadınlara yönelik çeşitli etkinlikler yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, etkinlikler kapsamında kadınlara ‘Aile İçi İletişim, Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi’ semineri düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen seminere kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Kişisel Gelişim ve Nörolinguistik (Duyu-Dil) Programlama (NLP) uzmanı Oğuz Saygın tarafından verilen seminerde ‘Aile İçi İletişim, Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi’ konularında bilgi verildi. Saygın, seminerde Aile içi eğitim konusunda aile rehberliği, anne-baba ve çocuk iletişimi, eşler arasında uyum, sevgi dilleri ve aile içinde kullanımı, aile içinde uyum ve ahenk sağlama, temsil sistemleri ve aile içi iletişimde kullanımı, çocuğun kişiliğinin oluşumunda ailenin önemi, çocuğun başarısında aile faktörü ve karşındakini kırmadan yönlendirme teknikleri hakkında konuşmalar yaptı.

Televizyon dizilerinin aile ve çocuklar üzerindeki kötü etkilerini anlatan Saygın, çocuklar için zihinsel gelişim, özgüven eksikliği, korku, kaygı, anne bağımlılığı, kardeş kıskançlığı, öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, okul korkusu, okul başarısızlığı, tırnak yeme ve hiperaktivite konularında bilgi verdi.

 

Bir yorum bırakın