1991 İstanbul doğumlu olan Merve Saygın, eğitim hayatını İstanbul'da tamamlamış ve Amerika'da dil eğitimi almıştır. 2013 yılında Saygın & Saygın Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde Halkla İlişkiler ve Organizasyon Sorumlusu olarak çalışmaya başlamıştır.

 

Saygın & Saygın'da Hafıza Teknikleri, Hızlı Okuma, Akıl ve Zeka Oyunları, Dikkat Geliştirme ve Etklili İletişim gibi eğitimleri tamamladıktan sonra 2014 itibariyle aynı zamanda eğitmen olarak çalışma hayatına devam etmiştir. 2016 yılının ortalarında Satış, Pazarlama, Müşteri İlişkileri ve İnsan Kaynakları üzerine Education Management Analyzing Danışmanlık Firmasından ve Yönetim, Liderlik, Koçluk gibi alanlarda Saygın & Saygın'dan aldığı uygulamalı eğitimlerin ardından Mart 2016 itibariyle Saygın & Saygın bünyesinde özellikle Yönetim Geliştirme ve Pazarlama gibi pek çok alanda Oğuz Saygın ve Ekrem Saygın'la birlikte profesyonel ve kurumsal eğitimler vermeye başlamıştır.

 

Şu an piyasada bulunan Hafıza Teknikleri, Düşünce Becerileri, Akıl ve Zeka Oyunları konularındaki kitaplara, yazım aşamasında katkıda bulunmuş, aynı zamanda inovatif bir düşünce ile akıl ve zeka oyunları eğitimine farklı bir bakış açısı getirmiştir. Piyasaya yeni çıkan akıl oyunlarıyla bağlantılı “Süper Beyinler” kitap serisinin de yazarlarındandır.

 

Bunların yanı sıra yazarın “Bir insan niçin suçlu olur?” sorusuna cevap arayan ve aynı zamanda Türkiye'deki cezaevlerinin durumunu istatistiklerle ve belgelerle derinden inceleyen, suçun psikolojik, sosyolojik ve aileden kaynaklı sebeplerini detaylarıyla işleyen bir inceleme-araştırma kitabı olan “Suçlu Kim?” isimli kitabı 2010 yılında yayınlanmıştır.

 

İletişim: merve@sayginsaygin.com