1976 İstanbul doğumlu olan Korhan Kaptanoğlu lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Bölümünde tamamlamış ve ardından Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Yönetimi (MBA) yüksek lisans programından mezun olmuştur. Üniversite ve Yüksek Lisans eğitimi boyunca matematik ve ingilizce konularında özel dersler vermiştir.     

 

Çalışma hayatına Koç Holding bünyesinde bulunan Koçtaş Yapı Marketleri A.Ş. firmasında Ürün Satınalma Sorumlusu olarak başlayan Korhan Kaptanoğlu, daha sonra Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Uluslararası Actavis İlaçları, Seranit Seramik Granit ve Taca İnşaat firmalarının Satınalma Departmanlarında toplam 11 yıl çalışmış, çeşitli satınalma tiplerinin hem yurtiçinden hem de yurtdışından tedarik edilmesinden sorumlu olmuş ve Satınalma Yöneticisi Pozisyonuna kadar yükselmiştir.

 

Profesyonel kariyerine Eğitimci olarak devam eden Korhan Kaptanoğlu, Stratejik Satinalma Yönetimi, Farklı Kişilik Türlerini İkna ve Satış, Renklerle İnsanları Tanıma Sanatı, İnovasyon ve Yeni Fikirler Üretme, İş Hayatında Stres ile Başa Çıkma, Etkili Takım Çalışması ve Zaman Yönetimi eğitimleri vermektedir.