Etkili İletişimin Altı Yolu"Kimse beni anlamıyor", "Anlaşamıyoruz", "Kendimi ifade edemiyorum", "Daima yanlış anlaşılıyorum"

Bu cümleleri ne sık işitiyor; hatta kullanabiliyoruz değil mi? Çevremizdeki insanlarla iletişim kurmaya çalışırken, çoğu zaman hayal kırıklıkları yaşıyoruz. Üstelik çoğunlukla kendimizi haklı görüp karşı tarafı suçluyoruz. Peki, hiç kendimize sorduk mu, sorunların temelinde yatanın karşımızdaki insanı yeterince tanıyıp tanımadığımızla ilgili olabileceğini!

İnsanları tanımak sanattır. Bir sanatçının duyarlılığına ve gözlem yeteneğine bir anda sahip olmak da kolay değildir. Çaba ve inanç gerektirir.

 

Artık yaşamınızın her karesinde çevrenizdeki insanlarla sağlıklı bir iletişim kurup sevgiye, güce ve başarıya yol almak istiyorsanız; "İnsanları Tanıma Sanatı" başucu kitabınız olacaktır. Bu kitabı okuduğunuzda;

  • Çevrenizdeki insanlara sevgiyi, onların almak istediği şekilde vermenin yollarını,
  • Farklı kişiliklerdeki insanlarla anlaşabilmenin sırlarını,
  • İnsanların aynı olaylara niçin farklı tepkiler verdiklerini,
  • Bazı insanlarla neden sıcak, bazı insanlarla ise neden mesafeli ilişkiler kurduğunuzun yanıtını,
  • Olayları görüntülerle mi seslerle mi yoksa dokunarak ya da hissederek mi algıladığınızı,
  • İhmal ettiğiniz veya farkında olmadığınız zeka alanlarını keşfedip, yetenekli olduğunuz alanlarda başarılı olmayı,

olaylarla, örneklerle, bilmecelerle ve testlerle öğreneceksiniz. Kitabın kahramanı Bilge Simitçi’nin bilge davranışları da kendinizin, ailenizin ve çevrenizin hayatına renk katacak.