1983 İstanbul doğumlu olan Emine Demir, lisans eğitimini Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Kimya bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde yapmıştır. Bunun yanında, İnsan Kaynakları Yönetimi eğitimini tamamlamıştır.


Kariyer hayatına kimya öğretmeni olarak başlamış ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Süleyman Demirel Lisesi, Darıca Denizyıldızları Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde görev almıştır.


INLPTA onaylı uluslar arası NLP Practitioner ve NLP Master Practitioner eğitimlerini alan Emine Demir, Profesyonel Koçluk Eğitimini de alarak eğitimlerini tamamlamıştır. 2011 yılından itibaren hocası Oğuz Saygın ile birlikte Hızlı Okuma, Hafıza, Zihin Haritaları Teknikleri ve Mental Aritmetik üzerine hem yetişkinlere hem de öğrencilere eğitimler vermektedir. Ayrıca Düşünce Akademisi’nde Öğrenci Koçluğu yapmaktadır.


Şuan piyasada bulunan Zihin Haritaları, Hafıza Teknikleri, Düşünce Becerileri konularındaki kitaplara, yazım aşamalarında katkıda bulunmuş, aynı zamanda, inovatif bir düşünce ile hızlı okumaya farklı bir bakış açısı getirerek, piyasaya yeni çıkan "Zihin Haritalarıyla ANLAYARAK HIZLI OKUMA" kitabının da yazarlarındandır.


Seminerleri arasında "Mutlu Aile Mutlu Çocuk", "Okul Hayatında ve Hayat Okulunda Başarı", "Düşünce Yönetimi", "Hafıza Teknikleri", "Hızlı Okuma Teknikleri", "Zihin Haritaları", "Profesyonel Öğrenci Koçluğu", "Aile ve Eğitimde 7 Düşünce Becerisi", "Hedef Belirleme ve Sonuç Alma", "Aile ve Çocukta Değerler" sayılabilir.

 

 

İletişim için: emine@sayginsaygin.com