Ekrem Saygın

İstanbul doğumlu olan Ekrem Saygın, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olmuştur. Üniversite öğrenimi sırasında Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezi’nde öğrencilere yönelik Öğrenmeyi Öğrenme Programı dahilinde Hafıza Teknikleri, Hızlı Okuma, Zihinsel Matematik, Düşünce Haritaları gibi konularda eğitimler vermiş, öğrencilerle okul başarısını artırma, verimli ders çalışma, sınav kaygısı, vb. konular üzerine çalışmalar yapmıştır. Sonrasında ise İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans programını tam burslu olarak tamamlayarak uzman psikolog ünvanı almıştır.

Mezun olduktan sonra da alanıyla ilgili çok sayıda eğitim almış olup, öğrencilerle bireysel ve grup çalışmalarına devam etmesinin yanı sıra, yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık ve koçluk çalışmaları yapmıştır. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği üyesidir ve çalışmalarında Bilişsel-Davranışçı Terapi tekniklerini kullanmaktadır.

Çeşitli futbol ve basketbol takımlarında mentor/psikolog olarak görev almış olup, masa tenisinde Türkiye dereceleri olan bir sporcu ve antrenördür.

2008 yılında Oğuz Saygın ile birlikte Düşünce Akademisi’ni kurmuştur.

Saygın & Saygın Eğitim ve Danışmanlık’ın kurucularından olup, kurumda uzman psikolog olarak görev almasının yanı sıra başta NLP, Profesyonel Koçluk, kurumsal eğitimler olmak üzere, çeşitli konularda eğitimci olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


İletişim için: ekrem@sayginsaygin.com