MEB’de F@tih Projesi Çalıştayı 

27/08/2012

Oğuz Saygın, MEB evsahipliğinde 23 Ağustos’da gerçekleştirilen çalıştaya davetliydi. Çalıştayda; Fatih Projesi kapsamında 25 milyon öğrenci ve 1 milyona yakın öğretmene dağıtılacak tablet bilgisayarların içerikleri yanında öğretmen-öğrenci ve velilerin erişecekleri online video-döküman paylaşım ortamının altyapısı üzerine konuşmalar yapıldı.

 

Bu kapsamda kişisel gelişim ve etkili öğrenme teknikleri ile ilgili sunumların da bu arşiv içerisinde bulunması adına her biri alanında kıymetli akademisyen ve uzmanlar görüşlerini ifade ettiler. Çalıştayın sonunda katılımcılar, kendi alanları ile ilgili yapacakları sunumları deklare ettiler. Bu kapsamda Oğuz Saygın 24 Eylül'de stüdyo çekimlerine başlanacak olan projede, “Öğrenci Koçluğu, “Etkili İletişim Teknikleri” ve “Hafıza Teknikleri” başlıklarının sunumlarını gerçekleştirecek.

Aynı kapsamda Türkiye Hafıza Şampiyonu Mücahit Aköz de “Etkili Not Alma Teknikleri ve Düşünce Haritaları” konulu sunumları yapacak.

 

Fatih Projesi Fatih Projesi Fatih Projesi Fatih Projesi

Akıllı Mental Aritmetik Uzmanlık Sertifika Programı 06-12 Ağustos 2012 tarihleri arasında yapıldı. 

13/08/2012

Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen katılımcılarla eğlenceli, bol etkinlikli ve verimli bir eğitim gerçekleştirildi. 06-12 Ağustos tarihleri arasında yapılan eğitimde, Mental Aritmetik yanında Akıllı Hafıza, Akıl Haritaları, Akıllı Okuma, Akıl Oyunları ve Akıllı Kaplarla yapılan beceriler öğrenildi.

 

Kendi alanında Türkiye'nin ilk ve tek programı olan Akıllı Mental Aritmetik eğitimi sonunda katılımcılara kullanacakları eğitim materyalleri, dokümanlar ve sertifikaları verildi. Cizre, Düzce, Hatay, İskenderun, Keşan ve Tekirdağ'dan gelerek bu illerde Akıllı Mental Aritmetik programını uygulayacak katılımcılara koçluk desteğimiz devam edecektir. Saygın ve Saygın ailesinin en yeni eğitimcilerine bundan sonra yapacakları çalışmalarda başarılar diliyoruz.

 

Akıllı Mental Aritmetik Uzmanlık Sertifika Programı  Akıllı Mental Aritmetik Uzmanlık Sertifika Programı  Akıllı Mental Aritmetik Uzmanlık Sertifika Programı  Akıllı Mental Aritmetik Uzmanlık Sertifika Programı  Akıllı Mental Aritmetik Uzmanlık Sertifika Programı

Oğuz Saygın Gaziantep’teydi 

10/08/2012

Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuz Saygın, beraberinde Türkiye Hafıza Şampiyonu Mücahit Aköz ile 7 Ağustos’ta Gaziantep’teydi. Gaziantep Genç TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği) tarafından düzenlenen seminere katılan Oğuz Saygın ve Mücahit Aköz ardından Gaziantep Kitap Fuarı’nın konuğu oldular. Kitap fuarında kitaplarını imzalayan Saygın ve Aköz’e Gaziantepliler tarafından büyük ilgi gösterildi.

 

Oğuz Saygın Gaziantepteydi Oğuz Saygın Gaziantepteydi Oğuz Saygın Gaziantepteydi Oğuz Saygın Gaziantepteydi

Oğuz Saygın Hasbahçe Söyleşileri'nde 

06/08/2012

Hasbahçe Söyleşileri'ne konuşmacı olarak katılan Oğuz Saygın, etkili iletişimin bir sanat olduğunu ve bu yolla insanları tanımanın mümkün olduğunu söyledi. İnsanları etkilemenin en önemli unsurlarından birinin de beden dili olduğunu söyleyen Saygın, kendine özgü anlatımıyla programa katılanları adeta etkisi altına aldı.

 

03 Ağustos Cuma günü, Hasbahçe Ramazan Etkinlik Alanında bulunan Kitap Fuarında, aralarında Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Oğuz Toktekin, Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Öztürk, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sedat Bika ve İnsan Kaynakları Müdürü Zeki Yazıcı'nın da bulunduğu Kağıthanelilerle buluşan Oğuz Saygın, İnsanları Tanıma Sanatı olan "Etkili İletişim"i kendi beden dilini kullanarak anlattı. Kağıthane Belediyesi'nin detaylı haberini görmek için tıklayınız.

 

Oğuz Saygın Hasbahçe Söyleşileri'nde  Oğuz Saygın Hasbahçe Söyleşileri'nde  Oğuz Saygın Hasbahçe Söyleşileri'nde  Oğuz Saygın Hasbahçe Söyleşileri'nde  Oğuz Saygın Hasbahçe Söyleşileri'nde

AB Bilgi Merkezi Ağı çalışanları ile Çeşme'de buluşuldu. 

30/07/2012

Çeşme İnkim Otel'de AB Bilgi Merkezi Ağı çalışanları ile "Etkili İletişim ve Ekip Yönetimi" eğitimi yapıldı. 30 Temmuz 2012 tarihinde gerçekleşen eğitime Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen şehir temsilcileri katıldı.

Eğitimcinin Eğitimi Modül Programı 

28/07/2012

Eğitimcinin Eğitimi modül programı 23 - 27 Temmuz tarihleri arasında Erenköy ofisimizde tamamlanmıştır. Katılımcıların Hafıza Teknikleri ve Hızlı Okuma konularında uzmanlaşmasını sağlayan eğitim sonunda rengarenk Akıl Haritaları yapıldı.

 

Eğitimcinin Eğitimi Modül Programı  Eğitimcinin Eğitimi Modül Programı  Eğitimcinin Eğitimi Modül Programı

Oğuz Saygın Korkuteli Belediyesi'nde 

27/07/2012

Korkuteli Belediyesi'nin Ramazan Etkinlikleri kapsamında halkla buluşan Oğuz Saygın aile içi iletişimin öneminden bahsetti. 26 Temmuz 2012 tarihinde düzenlenen seminer 2000'e yakın vatandaşın katılımı ile büyük ilgi gördü.

 

Yaz Sezonunda Çocuklarla Akıllı Mental Aritmetik Eğitimi 

16/07/2012

Akıllı Mental Aritmetik programı sayesinde asla matematik öğrenemeyeceği düşünülen çocuklarda bile başarılı sonuçlara ulaşıyoruz. Hepimiz biliyoruz ki sadece sayıları çarpmak veya toplamak okul başarısını getirmeyecektir. Öğrencilere matematik okuryazarlığı ve her problem karşısında fikir yürütebilme becerisi de kazandırılmalıdır.

 

Bu kapsamda verdiğimiz eğitimler yaz aylarında da devam ediyor. Minik katılımcılara başarılar diliyoruz.

 

Akıllı Mental Aritmetik   Akıllı Mental Aritmetik   Akıllı Mental Aritmetik  Akıllı Mental Aritmetik

Akıllı Mental Aritmetik Uzmanlık Sertifika Programı 

09/07/2012

Eğitimciler yetiştirmek amacıyla düzenlediğimiz Akıllı Mental Aritmetik Uzmanlık Sertifika Programı 2 Temmuz - 8 Temmuz 2012 tarihleri arasında Saygın & Saygın Eğitim Danışmanlık seminer salonunda yapıldı.

 

Uzmanlarımızla uzun süre emek vererek ortaya koyduğumuz bu program; tamamen matematik dersi müfredatına göre hazırlanmış ve çocuğun işlem başarısı yanında okul başarısı da göz önünde bulundurularak planlanmıştır. Ayrıca mental aritmetik çalışmalarının yanına hafıza tekniklerini, akıl haritalarını, akıl oyunlarını ve dikkat çalışmalarını ekledik.

 

Bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özelliklerden biri de sertifika programına katılanları çözüm ortağı olarak görüyor ve onları zor durumda bırakan hiçbir sözleşme imzalatmıyoruz. Aksine onlarla yaptığımız işbirliği, hem onlara hem bize maddi ve manevi yararlar sağlıyor. 

 

Akıllı Mental Aritmetik  Akıllı Mental Aritmetik  Akıllı Mental Aritmetik  Akıllı Mental Aritmetik  Akıllı Mental Aritmetik  Akıllı Mental Aritmetik

 

Tekden Koleji'nde Okullar Arası Hafıza Şampiyonası düzenledik 

08/06/2012

Hafıza teknikleriyle öğrencilerin ders başarılarını yükselterek özgüvenlerini artırmak, sağ beyin fonksiyonlarını kullanarak bakış açılarını geliştirmek, sistemli bir şekilde düşünerek mevcut bilgilerini doğru kullanabilmelerine destek olmak amacıyla; Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Küçükyalı TEKDEN İ.Ö.O ile birlikte Hafıza Şampiyonası düzenledik.

 

Öncelikle Maltepe İlçesi İlköğretim Okulları öğretmenlerine ve öğrencilerine temel hafıza teknikleri eğitimini verdik. Bu eğitimler sonucunda okullardan 3., 4. ve 5. sınıflardan oluşan öğrenci grupları kendi şubeleri arasında 20'lik kelime etabı ve isim-yüz etabı olmak üzere 2 etapta birbirleriyle yarıştı.

 

Yarı finali 22 Mayıs 2012 tarihinde yapılan Hafıza Şampiyonası'nın finali ve ödül töreni  6 Haziran 2012 tarihinde Özel Küçükyalı TEKDEN  İlköğretim Okulu Konferans salonunda yapıldı. Tekden Koleji'nin bu konu hakkında basın bültenini ve Hafıza Şampiyonası raporunu görüntülemek için tıklayınız.

 

Hafıza Şampiyonası   Hafıza Şampiyonası   Hafıza Şampiyonası   Hafıza Şampiyonası   Hafıza Şampiyonası

Page 9 of 10 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>